UL 508 Endüstriyel Kontrol Panoları

Giriş - Ürün Gruplarımız - UL 508 Endüstriyel Kontrol Panoları

UL 508 Endüstriyel Kontrol Panoları


 UL (Underwriters Laboratories ®) Yönetim Sistemleri Sertifikasyonu ile birlikte ABD’de bir asırdan uzun bir süredir Güvenlik Standartları yazan, ürün testleri ve uyumluluk değerlendirmeleri gerçekleştiren, bağımsız ve kar amacı gütmeyen bir ürün güvenliği sertifikasyon kuruluşudur.


UL 508 Endüstriyel Kontrol Panoları sertifikası taşıyan bir panonun seçilmesi şu faydaları sağlar:

 

UL 508 sertifikalı endüstriyel kontrol panosu, global olarak tanınan güvenlik standartlarına uygun olduğunu müşteriye kanıtlar. Bu standartlar kamu güvenliğini sağlamak ve panonun tümünde kullanılan malzemelerin, ulusal ve yerel elektrik yönetmeliklerine uyumlu olduğunun  güvencesini verir.

 

UL 508 sertifikası taşıyan üreticiler, UL personeli tarafından, kendi tesislerinin periyodik habersiz denetimlerine tabidir.

Bu periyodik denetimler sayesinde UL 508A üreticisi, UL gereksinimlerini sürekli karşılamak zorundadır.

 

UL 508 etiketi taşıyan bir kontrol panosunda, sadece UL tarafından tanınan,testleri yapılmış ve  listeye alınmış malzeme
ve ekipmanlar bulunur. Bu durum, panonun kalite ve bütünlüğünü korur ve güvenli performans garantisi sağlar.

 

UL 508 standardına uygun bir endüstriyel kontrol panosunda; pano sac muhafazası,menteşe, kilit, içerisinde kullanılan cihaz, kablo, kablo bağı, kablo ucu,klemens, rekor, fan, mürekkebi dahil etiket, yani tüm malzemeler UL sertifikalıdır.

GERİ DÖN